Dane kontaktowe

F.W. ART-DACH S.C.
Przemysław Zasada-Włodzimierz Zasada

ul. Kotlarska 14
87-800 Włocławek

tel. 054 233 30 91

e-mail: biuro@artdach.wloclawek.pl

Optymalizacja kosztów dachu

Niska cena za m2 nie gwarantuje że dach będzie tani !

W naszym wieloletnim doświadczeniu podczas rozmów z klientami zaobserwowaliśmy że pierwsze pytania większości z nich dotyczą ceny za m2 pokrycia dachowego. Nie ma w tym nic złego bo przecież wszyscy z nas kupując różne towary czy usługi płacimy za to z własnej kieszeni. Pomijamy tutaj kwestie tego że przesadnie oszczędzone pieniądze na zakup pokrycia niskiej jakości i niefachowy montaż odbiją się na trwałości dachu co wyjaśniliśmy w osobnym artykule w dziale porady. Chcemy tutaj wyjaśnić coś innego.
Czy dach będzie tańszy lub droższy składa się na to wiele czynników:
Po pierwsze wielkość dachu. Duży powierzchniowo dach to oczywiście więcej materiału...tłumaczyć dalej nie trzeba, ale czasem niektórym warto to przypomnieć. Kolejna rzecz to tzw. stopień skomplikowania dachu. Duża ilość połaci, skosów, formy kopertowe, facjaty i inne fantazyjne formy powodują że potrzebna jest większa liczba obróbek, elementów mocujących itd. ponadto powstaje problem większej ilości odpadów których nie da się wykorzystać...no chyba że w formie żyletek po ponownym przetopieniu w hucie w przypadku pokryć z blachy ;)
Ale..w tym miejscu mamy dla was dobra informację!
Każdą wycenę dachu staramy się robić w sposób optymalny dla państwa. Tzn, bez zbędnej ilości niewykorzystanych materiałów, ale też nie na tyle żeby czegoś zdecydowanie zabrakło. Po prostu, to co potrzebne jest umieszczone w kosztorysie. Ponadto w przypadku bardziej skomplikowanych dachów mamy możliwość zaoszczędzenia „kilku metrów” * dzięki wykorzystaniu programu komputerowego..a także doświadczeniu, ponieważ my zajmując się także montażem wiemy gdzie ewentualnie można ułożyć dane ścinki w taki sposób aby to było estetyczne a także spełniało w pełni swoją techniczną rolę.
W niektórych przypadkach mocno skomplikowanych dachów o powierzchni 300m2 i więcej można zaoczędzić nawet około 30-40m2 czyli ok. 10% !! potraktujcie to Państwo jako dodatkowy rabat od naszej firmy!!